grafika tła
Strona główna > Realizacje > Opinia ornitologiczna dla Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie

Opinia ornitologiczna dla Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie

Prowadzone prace remontowe dotyczyły termomodernizacji budynków komendy policji

Inwestycja w Komendzie Miejskiej Policji polegała na termomodernizacji budynków. Jako, iż budynki komend Policji są często zlokalizowane w starych niekiedy zabytkowych kamienicach często gnieźdżą się w nich ptaki. W związku z tym w omawianym przypadku budynku Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie istniała możliwość zasiedlania ich przez ptaki i nietoperze mimo to inwestor pred przystąpienia do termomodernizacji budynku nie wykonał opinii ornitologicznej i nie upewnił się czy można prowadzić prace bez szkody dla zwierząt.

Podczas prowadzenia prac okazało się, że w szczelinach budynku gnieżdźą się jerzyki Apus apus. Niezbędne było przerwanie prac budowlanych. Na miejsce budowy zpstały wezwane zarówno słóżby ochrony przyrody jak również inspekcja budowlana.

Decyzją Powiatowej Inspekcji Nadzoru Budowlanego budowa została wstrzymana do momentu aż ptaki nie opuszczą gniazd to jest do września. Po tym okresie została dokonana kontrola ornitologiczna. Wykonawca prac termomodernizacyjnych mógł wznowić prace.

Po zakończeniu robót budowlanych inwestor był zobligowany do przeprowadzenia kompensacji przyrodniczej za utracone miejsca gniazdowania. Na budynku zostały rozwieszone budki lęgowe dla jerzyków.

Zobacz pełną ofertę opinii przyrodniczych

Współpraca z ekspertem z zespołu Ornitolog Szczecin przebiegała terminowo. Wszystkie uzgodnienia zostały dotrzymane. Miła współpraca, polecam jako kontrahenta do wykonania opinii ornitologicznej.

polecam

Jarosław Gryglewicz dyrektor ds. technicznych

PWUH Zieliński

Galeria zdjęć z realizacji